netKonkret

200 zł łapówki na głowę

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

200 zł łapówki na głowę
Marzec 25
08:53 2016

Takim „gestem” wobec kobyłkowskich policjantów chciał się wykazać 25-letni Mateusz C. w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce, kilka dni temu, tuż po północy w rejonie cmentarza podjęli interwencję wobec dwóch szarpiących się mężczyzn. Jednak gdy tylko ich rozdzielili, jeden z nich zaczął zachowywać się agresywnie i wulgarnie, dodatkowo zaczął grozić funkcjonariuszom zwolnieniem ze służby. Obezwładniony agresor w kajdankach i trafił do policyjnego radiowozu. Drugi z mężczyzn po wylegitymowaniu i sprawdzeniu został zwolniony.

Gdy policjanci przewozili „awanturnika” do komisariatu, ten zaproponował im wręczenie korzyści majątkowej w kwocie po 200 złotych dla każdego w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Po tych słowach został poinformowany o popełnieniu kolejnego przestępstwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 25-latka blisko 1,6 promila alkoholu.

Mateusz C. został umieszczony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał nie tylko zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego, lecz również znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nadchodzące wydarzenia

 1. Mammobus w Ząbkach

  4 maja - 5 maja
 2. Mammobus w Zielonce

  4 maja - 5 maja
 3. II Bieg Przedszkolaka – Biegniemy dla Klaudii i Stasia

  13 maja godz. 14:00 - 17:00
 4. Mammobus w Wołominie

  15 maja - 18 maja
 5. Mammobus w Tłuszczu

  16 maja - 18 maja

Nowy numer drukowanego nK