netKonkret

Amator Hond złapany w Zielonce

Marzec 12
11:14 2016

Łukasz K. przyłapany na gorącym uczynku w Zielonce, skradzionej w Niemczech Hondzie wartej 87 tys złotych.

honda-zielonka01Kilka dni temu po godzinie 19:00, funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce patrolując rejon jednego z parkingów osiedlowych, zauważyli mężczyznę zaglądającego do bagażnika otwartej hondy CRV. Na widok zbliżającego się do niego radiowozu zaczął zachować się podejrzanie i próbował odejść od pojazdu. Policjanci niemal natychmiast podjęli interwencję i już po chwili mężczyzna został przez nich wylegitymowany.

28-latek na pytanie do kogo należy pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych, nie potrafił logicznie odpowiedzieć. Dodatkowo posiadał przy sobie kluczyk z logo hondy i płaski klucz „10”. Gdy funkcjonariusze próbowali otworzyć bagażnik, ten oświadczył, że odłączony jest akumulator, a klucz warsztatowy potrzebny mu był właśnie do podłączenia akumulatora. Policjanci sprawdzili pojazd w policyjnej bazie i już po chwili wiedzieli, że mogą mieć do czynienia z osobą podejrzewaną o kradzież samochodu, ze względu na fakt, że terenowa honda figurowała w systemie Schengen jako utracona na początku lutego bieżącego roku na terenie Niemiec.

honda-zielonka0228-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Analiza zebranych materiałów oraz czynności jakie zostały przeprowadzone z Łukaszem K. pozwoliły policjantom zespołu dochodzeniowo – śledczego komisariatu w Zielonce na przedstawienie mu 2 zarzutów:

  • usiłowania kradzieży z włamaniem w połowie stycznia br. w Zielonce hondy CRV o wartości 115 tys. złotych
  • kradzieży na początku lutego hondy CRV o wartości 87 tys. złotych na szkodę obywatela Niemiec.

Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Informacja KPP Wołomin

 

Nowy numer drukowanego nK