netKonkret

Komunikacja miejska zintegrowana ze Wspólnym Biletem

Komunikacja miejska zintegrowana ze Wspólnym Biletem
Kwiecień 28
11:34 2016

Od czerwca na Wspólnym Bilecie będzie można jeździć nie tylko warszawskimi autobusami, tramwajami, metrem, Koleją Mazowiecką, ale także nową wołomińską komunikacją miejską.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Wołomin. Udało się! Zintegrowaliśmy komunikację miejską z ZTM i Wspólnym Biletem – mówi burmistrz Wołomina, Elżbieta Radwan. To oznacza, że na 4 trasach wołomińskiej komunikacji, którą już od czerwca 2016 roku obsługiwać będzie Zarząd Transportu Miejskiego z Warszawy, będziemy mogli posługiwać się tymi samymi biletami okresowymi, co w stolicy, w tym Warszawską Kartą Miejską.

Linia L35 skomunikuje Stare Grabie ze stacją PKP Wołomin poprzez Nowe Lipiny, Duczki i Nowe Grabie, zaplanowane jest 10 kursów w dzień powszedni i 5 w soboty.

Linia L36
będzie łączyć Szpital Powiatowy ze stacją PKP Zagościniec, poprzez Sławek, Czarną, Helenów, Zagościniec, Lipinki i Duczki; zaplanowane jest 10 kursów w dzień powszedni i 5 w soboty.

Linia L37 z Turowa pojedzie do stacji PKP Wołomin, poprzez Ossów, Leśniakowiznę, Cięciwę Majdan, Mostówkę, Stare Lipiny i os. Niepodległości. zaplanowane jest 11 kursów w dzień powszedni i 6 w soboty.

Linia L38 od Szpitala Powiatowego będzie dojeżdżać do ulicy Granicznej, poprzez Sławek, centrum Wołomina i os. Partyzantów, zaplanowane jest 14 kursów w dzień powszedni i 7 w soboty.

Porozumienie na obsługę komunikacji miejskiej obowiązuje od czerwca do końca bieżącego roku. Obecnie ZTM ogłasza przetarg na firmę transportową. Autobusy mają być przewidziane na co najmniej 20 osób i być nie starsze niż z 2006 roku, pojazdy młodsze w przetargu są dodatkowo punktowane. Od 2017 roku umowa ma już zakładać nową organizacje ruchu po modernizacji kolei i otwarciu tuneli pod torami kolejowymi.
– Wszelkie zmiany tras i rozkładów będą zależne wyłącznie od decyzji naszej gminy – tłumaczy wiceburmistrz Wołomina, Edyta Zbieć. – To będzie trwała korzyść dla wszystkich mieszkańców. Cieszymy się, że udało się sprawę komunikacji załatwić już w drugim roku kadencji – dodaje.

Porozumienie zakłada, że ZTM jest odpowiedzialny za rozkład jazdy – ustalany według wytycznych gminy, informację pasażerską – trasy i rozkłady jazdy, oznakowanie przystanków, kontrolę autobusów i wykonanie kursów. Korzystając z komunikacji będzie można używać biletów okresowych ZTM, także ulgowych (dobowego, 30 dniowego, 90 dniowego, biletu seniora (bilet roczny za 50 zł), bezpłatnych przejazdów dla osób od 70 roku życia).

Nowy numer drukowanego nK