netKonkret

Medale na Turnieju Małego Mistrza!

Marzec 02
15:29 2018

W niedzielę zawodnicy i zawodniczki UKS”SameJudo” startowali w Turnieju Małego Mistrza organizowanym przez Klubu Judo Chojrak.W zawodach wzięło udział 829 judoków z 64 klubów.
Poziom zawodów stał na wysokim poziomie-duży turniej z fajnymi nagrodami rozgrywany na 10 tatami z udziałem ekip rosyjskich. Mimo braku startu wszystkich naszych startujących Rekinów z grup sportowych spisaliśmy się świetnie zdobywając 14 medali!

W pierwszej części rozgrywanego turnieju wzięły udział dzieci urodzone w latach 2010-2011. Bezkonkurencyjna okazała się nasza „złotka” Ania Gontarz, która wszystkie walki wygrała pewnie i po raz kolejny przywiozła złoty medal do domu. Dobre walki stoczył również Franciszek Kielak, który debiutował w zawodach tej rangi i znalazł się na trzecim miejscu w swojej kategorii. Tomasz Kamiński, rywalizujący w kategorii 25 kg po 4 wygranych walkach dopiero w finale znalazł swojego pogromcę i skończył zawody na drugiej lokacie.

Kategoria U13,czyli dzieci urodzonych w latach 2006-2007. Złoty medal zdobyła Lila Lipińska. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Mateusz Waćko, który w silnie obsadzonej kategorii wagowej po ciężkich bojach wywalczył 3 miejsce. Również brązowy medal zdobyli Franciszek Sikorski oraz Lisonek Iga.

W ostatniej części turnieju do akcji wkroczyły dzieci z roczników 2008 oraz 2009. Ania Gontarz, rywalizując ze starszymi koleżankami ponownie okazała się najlepsza i wygrała swoją kategorię. Złoty medal zdobyli również Antek Sikorski oraz Bartek Dobrowolski, którzy zdeklasowali swoje kategorie wygrywając je bez większych problemów a także popisując się pięknymi ipponami!!

Maks Pieńkosz po 3 wygranych walkach i porażce z zawodnikiem z Rosji uplasował się na trzecim miejscu- podobnie z brązowym medalem wrócili Kuba Waćko oraz Jachymek Lila.

Na szczególną pochwałę zasługuję Albert Pak, który również zakończył zawody na lokacie, jednak wykazał się potężną wolą walki!

Gratulujemy wszystkim medalistom!

Nowy numer drukowanego nK