Menu

Sypialnie Warszawy

  • Magdalena Stupak
  • Nadrzędna kategoria: Artykuły

Nasz Wołomin nadal jest typowo PRL-owską sypialnią. W naszym mieście od wielu, wielu lat zmienia się niewiele. Można to porównać do dokupienia kilku nowoczesnych drobiazgów i postawienia ich w starym nie remontowanym zapuszczonym mieszkaniu czy domu.wolomin_stacja_netkonkret

m_stupak Wokół Warszawy mamy wiele miast określanych mianem "sypialni Warszawy''. Wiele z tych miast wykorzystało fakt, że leży blisko stolicy i z typowo PRL-owskich sypialni zaczęło się przekształcać w bardzo nowoczesne miejsca . Takich miast jest wiele: Piastów, Piaseczno, Ząbki, Kobyłka, Legionowo. Powyższe miasta postanowiły dać swoim mieszkańcom nie tylko spokojne miejsce do odpoczynku po dniu pracy spędzonym np. w Warszawie. Te miasta postanowiły wykorzystać swoje bliskie położenie od stolicy i powalczyły o nowych mieszkańców. Jak to zrobiły?

Po pierwsze, zmiany zaczęły wprowadzać ładnych parę lat temu. Poniżej podam kilka przykładów jak zachęcić nowych ludzi do zamieszkania w danym miejscu:
- szybki dojazd (samochodem, autobusem, pociągiem) do Warszawy.
- budowanie nowych szkół, przedszkoli, żłobków
- rozbudowa już istniejących placówek oświatowych
- nowoczesne place zabaw
- stwarzanie miejsc dla powstania nowych firm
- szeroki wachlarz imprez kulturalnych

To oczywiście tylko kilka przykładów co można zrobić w mieście. Wrócę teraz do naszego miasta - nasz Wołomin nadal jest typowo PRL-owską sypialnią. W naszym mieście od wielu wielu lat zmienia się niewiele. Można to porównać do dokupienia kilku nowoczesnych drobiazgów i postawienia ich w starym nie remontowanym zapuszczonym mieszkaniu czy domu.


Być może jest to bardzo ostre porównanie, ale taka jest prawda. Sama spotkałam się wiele razy z opinią ludzi starszych, że miasto wygląda prawie tak samo jak w latach osiemdziesiątych.
Dlaczego tak jest? Czy Wołomin nie zasługuje na zmiany?


Uważam, że nasze miasto ma takie same możliwości jak inne miasta. Może stać się nowoczesnym miastem, gdzie ludzie nie tylko będą odpoczywać po pracy, ale będą spokojnie mieszkać i wychowywać nowe pokolenia. Można przecież odnowić nasze miasto. Jest wiele do zrobienia i na pewno nie uda się tego zrobić w ciągu  roku czy dwóch lat. Jednak im szybciej zacznie się porządki tym efekty będą szybciej widoczne. Potrzebna jest jednak do tego nowoczesna, odważna, pomysłowa Rada Miasta na czele z Burmistrzem, który będzie chciał zmienić Wołomin.

Z poważaniem
Magdalena Stupak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.