netKonkret

Potrącił i chciał rozjechać policjanta samochodem

Potrącił i chciał rozjechać policjanta samochodem
Czerwiec 24
12:49 2016

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i czynnej napaści na funkcjonariusza usłyszał 30-latek. Mężczyzna poruszając się osobowym mitsubishi próbował uniknąć kontroli drogowej, gdy już zatrzymał pojazd potracił interweniującego policjanta i odjechał z miejsca kontroli.

Podczas ponownej próby zatrzymania i kontroli pojazdu, skierował pojazd wprost w kierunku policjanta chcąc na niego najechać. Marcin B. został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu, już został przesłuchany, decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem. Teraz może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
16 czerwca br. kilka minut przez 22:00 policjanci prewencji z komisariatu w Kobyłce zauważyli osobowe mitsubishi, którego kierujący popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu. Ten nie reagował na polecenia i podjął próbę ucieczki. Po chwili zatrzymał jednak pojazd na poboczu. Policjanci postanowili wówczas sprawdzić kierowcę i pojazd. Gdy jeden z funkcjonariuszy podszedł do pojazdu od strony kierującego i nakazał mu przygotowanie dokumentów i wyłączenie silnika, ten gwałtownie ruszył, potrącając policjanta lusterkiem i szybko odjechał.

Funkcjonariusze szybko ruszyli za odjeżdżającym mitsubishi. Po kilku minutowym pościgu pojazd ponownie się zatrzymał, gdy policjanci ponownie wysiedli z radiowozu i udali się w kierunku samochodu, który gonili jego kierowca włączył wsteczny bieg i skierował pojazd wprost na jednego z policjantów. Ten odskoczył, dzięki czemu uniknął ponownego potrącenia. Kierowca mitsubishi ruszył następnie do przodu nadal podejmując próbę ucieczki. Policjant użył broni służbowej oddając kilka strzałów w kierunku uciekającego pojazdu. Kierowca nie zatrzymał jednak pojazdu i odjechał.

Porzucone mitsubishi policjanci ujawnili kilka minut później na jednym z parkingów. Pojazd został zabezpieczony. Zebrany materiał dowody wskazywał, że samochodem kierował znany funkcjonariuszom 30-latek. Ten kilka dni później został zatrzymany. Marcin B. już usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem. Teraz może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
ts

Nadchodzące wydarzenia

 1. Premiera filmu „Chrzęsne Wincentyny Karskiej”

  22 kwietnia godz. 16:00 - 17:00
 2. Mammobus w Ząbkach

  4 maja - 5 maja
 3. Mammobus w Zielonce

  4 maja - 5 maja
 4. II Bieg Przedszkolaka – Biegniemy dla Klaudii i Stasia

  13 maja godz. 14:00 - 17:00
 5. Mammobus w Wołominie

  15 maja - 18 maja

Nowy numer drukowanego nK