netKonkret

Z Wołomina na prezesa Radia

Luty 11
19:33 2016
Tadeusz_deszkiewicz

commons.wikimedia.org

Tadeusz Deszkiewicz został nowym prezesem Radia Dla Ciebie.

Jako pierwsza o nominacji poinformowała Telewizja Republika. Na wniosek ministra skarbu Dawida Jackiewicza wczoraj miało się odbyć walne zgromadzenie akcjonariuszy RDC, które odwołało dotychczasową prezes Jolantę Kaczmarek i powołało Tadeusza Deszkiewicza.

Nowy prezes RDC przez ostanie pięć lat pracował w Urzędzie Miejskim w Wołominie. W kadencji burmistrza Ryszarda Madziara był naczelnikiem wydziału kultury i promocji, a także pełnomocnikiem burmistrza. W grudniu ub.r. został powołany na doradcę prezydenta Andrzeja Dudy.

 


za telewizjarepublika.pl:

Tadeusz Deszkiewicz to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1977 – 1996 był dziennikarzem Naczelnej Redakcji Muzycznej Polskiego Radia i Telewizji. Pracował także w „Programie 2 Polskiego Radia”. Jest autorem wielu audycji radiowych, a także telewizyjnych. Publikuje na łamach londyńskiego tygodnika „Tydzień Polski”. W ostatnim czasie był także częstym komentatorem wydarzeń politycznych „TV Republika” oraz portalu wPolityce.pl.

Nowy prezes „Radia dla Ciebie” to także społecznik. Od początku swojej pracy zawodowej, prowadził działalność społeczną, m.in. poprzez wspieranie uzdolnionych muzycznie dzieci autystycznych i z porażeniem mózgowym. Jest założycielem Fundacji „Latająca Akademia”.

W okresie prezydentury śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, pełnił także funkcję doradcy.

Nadchodzące wydarzenia

 1. Krzysztof Janczar w Chrzęsnem

  25 listopada godz. 16:00 - 18:00
 2. Spektakl ALADYNAI w Zielonce

  25 listopada godz. 18:00 - 19:30
 3. Spektakl SERENADA Mrożka + Kadilak

  25 listopada godz. 18:30 - 21:00
 4. Andrzejkowa Gala Operetkowa

  26 listopada godz. 17:00 - 19:00
 5. Spektakl ALADYNAI w Radzyminie

  2 grudnia godz. 18:00 - 19:30

Drukowany Netkonkret

Ostatnie komentarze