Patryk Zaniewski Mistrzem i Rekordzistą Europy

0
223

Na odbywających się w Estonii Mistrzostwach Europy w Trójboju siłowym klasycznym (bez sprzętu specjalistycznego) startowało dwóch zawodników MKS „Wicher” Kobyłka. W sobotę 5 marca startował w juniorach do 18 lat w kategorii wagowej do 74kg Michał Skonieczny.

W pierwszym boju przysiadach ze sztangą uzyskał 167,5 kg i zdobył brązowy medal w drugim boju wyciskaniu wynikiem 125 kg zdobył medal srebrny i w trzecim boju martwym ciągu bardzo dobrym wynikiem 217,5 kg też był trzeci. W trójboju wynikiem 510 kg zdobył brązowy medal.

Wyniki we wszystkich bojach są jego rekordami życiowymi. Michał 14 kwietnia będzie startował w Hiszpanii w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym i będzie chciał zdobyć medal z szlachetniejszego kruszcu. Ale żeby ten wyjazd mógł dojść do skutku potrzeba wsparcia finansowego sponsorów.

W niedzielę 6 marca startował drugi z zawodników Wichru Patryk Zaniewski. Patryk w kategorii do 83 kg w juniorach do 18 lat już z listy zgłoszeń był faworytem w tej wadze i nie zawiódł. W pierwszym boju przysiadach wynikiem 217,5kg zdobył złoty medal. W drugim boju wyciskaniu zajął drugie miejsce wynikiem 147,5kg i w trzecim boju martwym ciągu wynikiem 230kg był pierwszy w trójboju wynikiem 605kg zdobył złoty medal i ustanowił tym samym rekord Europy juniorów do lat 18. Z wzruszeniem mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Patryk zakwalifikował się na Mistrzostwach Świata, w trójboju siłowym klasycznym, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych w czerwcu. W jego przypadku też ten wyjazd jest zależny od zebrania środków finansowych od sponsorów.

W imieniu zawodników składamy podziękowania Burmistrzowi Miasta Kobyłka Panu Robertowi Roguskiemu za objęcie patronatem wyjazdu na ww. mistrzostwa oraz Państwu Hannie i Eugeniuszowi Ostrowskim.