0
217
Zielonkha vs GoodFellas

W ostatnią niedzielę 17 stycznia kibicie zgromadzeni na hali OSiR-u Huragan Wołomin byli świadkami pierwszej kolejki, reaktywowanej amatorskiej ligi koszykówki 5na5 pod honorowym patronatem Burmistrza Wołomina.

Historia podobnych zmagań sięga roku 1998, kiedy to trener koszykówki Zbigniew Kulma zapoczątkował miejskie rozgrywki koszykarskie, potocznie nazywane Wołomińską Ligą Koszykówki. Z przerwami aż do roku 2012 odbyło się dwanaście edycji, po czym nastąpiła przerwa aż do tego roku. Liga 5na5 dzięki wzajemnej współpracy lokalnych środowisk koszykarskich, jako duchowy spadkobierca tamtych rozgrywek może kultywować wieloletnią tradycję w nowej odsłonie.

Mecz otwarcia rozpoczął zmagania ligowe z wysokiego „C” od twardej gry pod koszem i zażartej walki o każdą piłkę. Przełożyło się to na kilkanaście fauli popełnionych przez każdą z drużyn i bardzo wyrównany mecz do początku 4 kwarty. Dopiero ostatnia odsłona wygrana przez Stuff Skokowy w stosunku 14:7 przesądziła o końcowym zwycięstwie tego zespołu. My i Oni zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony, co może stawiać ich w gronie faworytów do rozstawienia przed fazą play-off.

Stuff Skokowy vs My i Oni

Zwycięzca drugiego meczu Spiesz Się Powoli zaprezentował doskonałą formę strzelecką już na samym początku rozgrywek. Szybkie prowadzenie uzyskane po pierwszej kwarcie (28:11) pozwoliło na luźniejszą grę przez kolejne kwarty, dzięki czemu mecz obfitował we wsady i efektowne zagrania typu alley-oop. Ciekawostką taktyczną zastosowaną przez zwycięski zespół było rotowanie składem w taki sposób, że co kwartę wymieniała się cała piątka zawodników. Na uwagę zasługuje wyczyn Piotra Rawskiego ze Splash Brothers, który oddał pięć celnych rzutów za 3 punkty (na 18 oddanych prób) zdobywając łącznie 21 punktów.

Spiesz Się Powoli vs Splash Brothers

Bohaterem kolejnego spotkania został Łukasz Sulejewski, który jako zdobywca 27 punktów stał się liderem klasyfikacji najlepszych strzelców. Imponująca liczba punktów stanowiła niemal połowę punktów zdobytych przez cały zespół i sprawiła, że tylko do 3 kwarty wynik wciąż był otwarty. Szklarwa dzięki swojemu liderowi pokonała Marecki Basket i z miejsca wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.

Szklarwa vs Marecki Basket

Ostatni mecz pierwszej kolejki pomiędzy zespołami GoodFellas i Zielonkha może się zapisać jako mecz z najniższym wynikiem podczas całej rundy zasadniczej. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 15:12 dla GoodFellas wskazywała na niską skuteczność obu drużyn, ale też na dobrą grę w defensywie oraz dużą ilość nieczystych zagrań. Warto wskazać na dysproporcję pod względem fauli w ilości 24 do 6 dla Zielonkhi. Z faktem tym wiązało się pierwsze w tym sezonie wykluczenie za pięć przewinień właśnie dla zawodnika z Zielonki.

Druga kolejka zostanie rozegrana 24 stycznia, a zadebiutuje w niej 9. zgłoszony w ostatniej chwili zespół. Pierwszy mecz o 16.00 na hali przy ul. Korsaka 4.

Więcej informacji i zdjęć: facebook.com/liga5na5