netKonkret

Wołomin. Kulturalny piątek – relacja

02 października
17:06 2017

W piątek, 29 września w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się pierwszy po wakacyjnej przerwie wernisaż. Tym razem swoje prace pokazała wołominianka Krystyna Pisarska. Inspiracją do powstania prac artystki są piękne kompozycje kwiatowe oraz pejzaże i martwa natura. Wystawa malarstwa dostępna jest do 26 października.

Również w piątkowy wieczór gościliśmy na scenie aktorów z grupy Artystyczny Raban, którzy wystawili komedię „Nie-Me Kino” – kolejne dzieło mieszkańca Wołomina – Piotra Stawskiego. Ciekawy splot zdarzeń, nieoczywista fabuła i poruszane wątki spodobały się przybyłej publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła aktorską pracę. Liczymy, że Artystyczny Raban jeszcze nie raz zagości na naszej wołomińskiej scenie.

About Author

MDK Wołomin

MDK Wołomin

Miejski Dom Kultury zaczął działać w 1995 roku, w budynku byłego Domu Kultury Huty Szkła. Jest to placówka edukacyjna, kształcąca dzieci i młodzież w kilkudziesięciu sekcjach. Sekcje prowadzone są w okresie roku szkolnego. Niektórzy instruktorzy prowadzą swoje zajęcia również w wakacje. Miejski Dom Kultury dysponuje salą widowiskową, na jej scenie odbywają się koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, uroczyste akademie okolicznościowe, recitale wokalne, a także konkursy i przeglądy artystyczne. Organizowane są spotkania autorskie, kameralne programy teatralne i biesiady z piosenką.