0
182
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maciej Petryszyn z UKK Huragan Wołomin zdobył złoto na warszawskim etapie Nutella Mini Tour de Pologne.

Jak co roku reprezentanci drużyny UKK Huragan Wołomin wystartowali w Nutella Mini Tour de Pologne – imprezie skierowanej do młodych adeptów kolarstwa towarzyszącej Tour de Pologne, która w tym roku odbywała się 12-18 lipca.

Najlepiej zaprezentował się Maciej Petryszyn, który na warszawskim etapie w kategorii wiekowej 11-12 lat zdobył złoto!

Na nieco dalszej pozycji w tej samej kategorii sklasyfikowany został jego klubowy kolega Krystian Górski.

Tego samego dnia młodzicy z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego Huragan Wołomin wystartowali w Pucharze Młodzików. Na pierwszym etapie najlepiej wypadła Dominika Wiśniewska zajmując wysokie 14 miejsce. Kamil Lach i Konrad Kacprzak po kraksie nie ukończyli etapu. Kamil brał również udział w kolejnych etapach. Najlepiej poszło mu w Nowym Sączu, gdzie po finiszu z grupy zajął 38 miejsce na 60 startujących ze stratą 1min 37sek do pierwszego zawodnika.

Kolejny, dziesiąty, już cykl Nutella Mini Tour de Pologne w przyszłym roku, miejmy nadzieję, że obfitować będzie w liczne trofea dla wołomińskiego klubu.